View job here

IDEAS NCBR Sp. z o.o. to ośrodek badawczo-rozwojowy działający w obszarze sztucznej inteligencji i ekonomii cyfrowej, którego misją jest wsparcie rozwoju tych technologii  w Polsce, poprzez stworzenie platformy łączącej środowisko akademickie z biznesowym.

IDEAS NCBR Sp. z o.o. została powołana przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i należy do Grupy NCBR.

OPIS STANOWISKA

Proponujemy prowadzenie prac badawczo-rozwojowych związanych z takimi zagadnieniami jak:

  • wykorzystanie narzędzi informatycznych w ekonomii cyfrowej,
  • algorytmy uczenia maszynowego,
  • uczące się struktury danych,
  • algorytmy dla data science,
  • inne pokrewne zagadnienia naukowe.

Gwarantujemy perspektywy rozwoju zawodowego obejmujące:

  • uczestnictwo w badaniach naukowych nad sztuczną inteligencją,
  • udział w międzynarodowych projektach naukowych,
  • szkolenia specjalistyczne lub szkoły dziedzinowe.

KRYTERIA WYBORU KANDYDATÓW

Poszukujemy kandydatów posiadających:

  • doświadczenie z aspektami prac nad sztuczną inteligencją,
  • doświadczenie w uczeniu maszynowym,
  • mile widziane doświadczenie z systemami automatycznej weryfikacji,
  • mile widziane doświadczenie związane z wdrażaniem rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję,
  • wykształcenie: doktor nauk,
  • preferowane kierunki: informatyka, matematyka lub inne kierunki ścisłe przy jednoczesnym doświadczeniu w pracy nad sztuczną inteligencją,
  • język obcy: znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym,
  • dobra umiejętność programowania.

Kandydat powinien się również odznaczać:

  • proaktywnością,
  • nastawieniem na rozwiązywanie problemów,
  • bardzo wysokimi zdolnościami analitycznymi,
  • umiejętnością pracy w zespole,
  • zdolnością krytycznego myślenia.

WYKAZ WYMAGANYCH DOKUMENTÓW

  • życiorys wraz ze spisem publikacji,
  • list motywacyjny zawierający opis zainteresowań badawczych,
  • kopia dyplomu/dyplomów potwierdzających wykształcenie,

Kandydatów zaproszonych do kolejnego etapu rekrutacji, poprosimy o przedstawienie opisu projektu badawczego przygotowanego wg wytycznych; wytyczne dostępne są pod tym linkiem.

Na ostatnim etapie rekrutacji poprosimy również o przedstawienie danych kontaktowych (imię i nazwisko, adres e-mail, nr telefonu) do jednej osoby, która udziela referencji.

WARUNKI ZATRUDNIENIA

  • forma zatrudnienia: umowa o pracę na czas określony na okres 2 lat z możliwością przedłużenia okresu zatrudnienia o kolejne 9 miesięcy,
  • wynagrodzenie: 12 500 zł brutto (około 10 000 zł netto),
  • premia innowacyjna to przyszły udział w korzyściach z komercjalizacji wyników projektu badawczego stanowiąca dodatkowe wynagrodzenie. Premia innowacyjna, w zależności od przyjętego modelu komercjalizacji wyników projektu badawczego, może przyjąć postać:
    • uprawnienia do udziału w dochodach IDEAS NCBR z tytułu ich komercjalizacji (w szczególności w postaci licencji lub zbycia praw własności intelektualnej),
    • uprawnienia do objęcia udziałów lub akcji w spółce spin-out komercjalizującej takie rozwiązania,
  • narzędzia pracy: telefon komórkowy, laptop,
  • świadczenia pozapłacowe.

SPOSÓB ZŁOŻENIA DOKUMENTÓW

Komplet wymaganych dokumentów należy przesłać drogą elektroniczną korzystając z poniższego przycisku „Aplikuj online”. Uprzejmie informujemy, że rozpatrujemy tylko aplikacje zawierające komplet wymaganych dokumentów.